Havalimanı X ray cihazı teknolojinin getirdiği kolaylıklardan birisidir. Çoğunluğun güvende olabilmesi için aşırı bir efor sarf etmeden, çeşitli cihazlarla bunu sağlamak mümkündür. Bu cihazlar kişilerin bagajlarının içerisindeki eşya ve maddelerin çeşitli yollarla saptanması şeklinde çalışır. Bu cihazların teknik altyapısının yanı sıra yazılım ve kodlamalarıda önemlidir. Birçok alanda kullanımı tercih edilmesine karşın her hava limanında mutlaka görülür. Havalimanı x ray cihazı duyarlılık seviyeleri diğer yerlere göre çok daha hassastır. Her türden metali algılayarak uyarı verebilmektedir. Düzenlenen ana renk kodları sayesinde cihaz kabininden hangi türde maddelerin geçtiğini net bir şekilde algılamaktadır.  Organik ve inorganik olarak sınıflandırılan maddeler farklı renklerle simgelenir. Monitöre yansıtılan yüksek çözünürlüklü görüntüler cihaz operatörü tarafından yorumlanır.

Havalimanları her gün binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Bu durum dahi güvenlik önceliğini gösterir niteliktedir. Tüm giriş ve çıkış kapılarına koyularak güvenliğin sağlanması amaçlanır. Bavul, çanta, zarf, kutu ve türevi bagajların hızlı ve doğru bir şekilde incelenmesi yapılır. Çıplak bir gözle tüm bavulların aranması saatleri bulabilir. X ray cihazları sayesinde tüm arama işlemleri sizin yerinize yapılır. x ışını salınımı yapılarak bagajın içerisi taranır. Taranan görsel parça parça kaydedilir. En sonunda bir bütün oluşturulur ve monitöre aktarılır. 2 ve 3 boyutlu son model teknolojik gösterim sayesinde net bir şekilde anlaşılır. Tehlike arz edeceği düşünülen maddelerin içeriye girmesi derhal önlenebilmektedir. Metal hassasiyeti sayesinde bıçak, silah, çakı gibi eşyalar anında tespit edilerek müdahale edilebilmektedir.

Güzel bir uçuş yolculuğu yaşamak isteyen insanların güven ve huzurla seyahat etmesini sağlamak o havalimanının sorumluluğudur. Sağlam yazılımlı bir x ray güvenlik cihazı kullanılarak bu kolaylıkla gerçekleştirilir. Ülkemizde tanınmış birçok havalimanı Guard spirit markasını tercih etmektedir. Bu internet sitemizdeki referans bölümünden daha detaylı bir şekilde görülebilmektedir. Bir dünya markası olan firmamız tüm ülkede ve yurt dışında da hizmet vermeye devam etmektedir. Her devlet kurumuyla ortak çalışmalarımız bulunmaktadır.